Strona główna Obserwacje Galeria Wizyty O nas


<<<
AB Bukowo
Główny cel pobytu w tym rejonie Polski, to realizacja wieloletniego marzenia, udział w Akcji Bałtyckiej. Pomysł urodził się na początku naszej "ptasiej drogi" i dojrzewał do czasu, by w tym roku móc się zmaterializować.

Stres przed pierwszym uwolnieniem ptaka z sieci - ogromny - ale potem radość , że umiem to zrobić!. Bijące w ręce serduszko maleństwa, jego zalęknione oczy i ufność... że nie stanie mu się krzywda.... to magiczne uczucie. Ważący osiem gramów ptaszek w dużej ręce, niekoniecznie na początku delikatnej, ale po chwili miękkiej i bezpiecznej - dreszcz przebiegający przez całe ciało - tego się nie da zapomnieć.

Uczestnictwo w tak kapitalnym przedsięwzięciu trwającym ponad pół wieku to zaszczyt.
Bezpośredni kontakt z małymi ptakami i ilość informacji przekazywanych przez doświadczonych obrączkarzy, w tak doborowym towarzystwie osób, które jak my kochają ptaki - to przeżycie na długo wpisujące się w nasze umysły.

Zdjęcia chrząszczy, to hołd złożony na kolanach naszym współtowarzyszom - leśnikom i biologom (in spe), którzy w przerwach między obowiązkami na obozie polowali (bezkrwawo) na nie.
Ponieważ precyzja i delikatność rąk na AB są wielce pożądane, radzimy poćwiczyć je grając na fortepianie ronda i sonaty, ewentualnie nawlekając na nitkę koraliki i perełki. Z pewnością się przyda.

Podczas wizyty
zaobserwowano
60 gatunków


2012r

bogatka
cierniówka
czapla siwa
czarnogłówka
dymówka
dzięcioł duży
dzięciołek
grzywacz
gajówka
gil
jarzębatka
kapturka
kopciuszek
kormoran
kos
kowalik
kruk
krzyżówka
łabędź niemy
mewa siodłata
mewa siwa
mewa srebrzysta
modraszka
muchołówka szara
muchołówka żałobna
nur czarnoszyi
oknówka
pełzacz leœny
pełzacz ogrodowy
perkoz dwuczuby
piaskowiec
piecuszek
piegża
pierwiosnek
pliszka siwa
potrzos
remiz
rudzik
sikora uboga
sójka
sroka
strzyżyk
szczygieł
szlamnik
śmieszka
śpiewak
trzciniak
trzcinniczek
trznadel
wróbel
zięba


Ryszard Danielecki